Mirë se vini në uebfaqen zyrtare të Bujar Dugollit

Bujar Dugolli është profesor dhe dekan në Fakultetin Filozofik të Universitetit të Prishtinës. Ishte lider i Lëvizjes Studentore dhe politikan në disa pozita të larta në Kosovë, që nga viti 1997. Ai ua prezanton këtë uebfaqe, si një mundësi për informim dhe komunikim të ndërsjellë.

Për më shumë, ju lutemi shihni rubrikat e kësaj uebfaqe.

Ju faleminderit!

Biografia

Bujar Dugolli, ėshtė profesor i asocuar nė Universitetin e Prishtinės nė lėndėt: Histori moderne shqiptare 1830-1878, Histori moderne shqiptare 1878-1912, Metodikė e historisė dhe Metodologji dhe metodikė e mėsimit tė historisė, nė Fakultetin Filozofik, Departamenti i Historisė nė Universitetin e Prishtinės. Ėshtė i martuar dhe baba i dy fėmijėve. Jeton dhe punon nė Prishtinė - Republika e Kosovės.

Mė shumė

Opinione

Mė shumė

Per studentet

  • Metodologji e HistorisėShkarko
  • Shkencat ndihmėse tė historisėShkarko
  • Histori moderne shqiptare 1830-1878Shkarko

Publikime

  • 1 TETORI I KTHESĖS - Lėvizja studentore 1997 - 1999

    Ky libėr ėshtė njė rrėfim i liderit tė Lėvizjes Studentore tė Universitetit tė Prishtinės 1997 – 1999, lėvizje kjo e cila vazhdon tė vlerėsohet si ēasti mė i rėndėsishėm i kthesės sė madhe... Mė shumė

  • Marrėdhėniet shqiptaro-serbe 1878-1912

    Kjo monografi shkencore trajton relacionet shqiptaro-serbe, nė njė periudhė mjaft delikate pėr tė dy popujt. Dokumentet arkivore tė proveniencės shqiptare, serbe, austro-hungareze etj., janė bazė... Mė shumė