Rruga e Kosovës drejt OBT

Ky punim ėshtė botuar nga Ministria e Tregtisė dhe Industrisė nė vitin 2007. Integrimi i Kosovės nė mekanizmat ndėrkombėtar ishte prioritet i institucioneve qeverisėse tė Kosovės. Se ēka ėshtė Organizata Botėrore e Tregtisė dhe si mund t’i bashkėngjitet kėtij mekanizmi Kosova mund tė lexohet nė kėtė punim.

Publikime

  • 1 TETORI I KTHESĖS - Lėvizja studentore 1997 - 1999

    Ky libėr ėshtė njė rrėfim i liderit tė Lėvizjes Studentore tė Universitetit tė Prishtinės 1997 – 1999, lėvizje kjo e cila vazhdon tė vlerėsohet si ēasti mė i rėndėsishėm i kthesės sė madhe... Mė shumė

  • Marrėdhėniet shqiptaro-serbe 1878-1912

    Kjo monografi shkencore trajton relacionet shqiptaro-serbe, nė njė periudhė mjaft delikate pėr tė dy popujt. Dokumentet arkivore tė proveniencės shqiptare, serbe, austro-hungareze etj., janė bazė... Mė shumė